انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب برای کسب و کارمان

انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب

انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب

انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب برای ایده ای که در سر داریم، کار بسیار دشواری است. انتخاب یک شرکت روابط عمومی دقیقا شبیه به دویدن روی لبه تیغ است. کافی است تا یک جا پایتان را اشتباه بگذارید تا تمام هزینه ها و ایده های تان در کسری از ثانیه دود هوا شود. برای اینکه معیار هایی درست از انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب داشته باشید، بد نیست داستان جنیفر رینج را بخوانید. او که در پی یافتن یک شرکت روابط عمومی برای انجام کارهای یک شرکت غیرانتفاعی متمرکز بر رهبری زنان بود، تجربه اش را با کسانی در میان گذاشته که به دنبال یک شرکت روابط عمومی مناسب هستند.

انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب

انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نکته نخستی که رینج به آن اشاره می‌کند این است که یک شرکت روابط عمومی خوب اهمیت دارد چون هر کسب و کاری به دیده شدن نیاز دارد. او می‌گوید: بدون وجود واحد روابط عمومی در شرکت تان یا انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب هیچ کس شما را نمی شناسد. در حقیقت یک کسب و کار با انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب به مخاطبان تازه ای میرسد و داشتن مخاطب یا مشتریان جدید، رمز موفقیت یا عدم موفقیت یک کسب و کار به حساب می آید. به دست آوردن مخاطب جدید البته کار ساده ای نیست و هر مخاطبی را هم نمی توان و نباید به فهرست خود اضافه کنیم. کاری که با انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب باید انجام شود این است که مخاطب هدف تازه داشته باشیم. و اگر شرکتی بتواند چنین روابط عمومی ای پیدا کند، نه تنها به مشتری های تازه دست پیدا می کند، که به سود و زمینه های تازه دیگری از شراکت و کار هم خواهد رسید.

در انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکته اولیه و مهم، انتخاب شرکتی است که نسبت به سازمان و شرکت ما اندازه درست و مناسبی داشته باشد. بدان معنا که اگر شرکت شما یک شرکت 7 نفره با بودجه محدود است، نباید با یک شرکت عظیم روابط عمومی قرارداد ببندید. به جای آن با یک شرکت کوچک یا حتی با کسی مشورت کنید که به صورت آزاد (freelance ها) در حوزه روابط عمومی مشغول به کار است. این کار هم برای شما منفعت مالی دارد و هم موفقیت کاری. چراکه شرکتهای کوچک تر طرح و تلاششان را برای  کمک به شما دوچندان می کنند.

شرکتی را انتخاب کنید که نه تنها حوزه کاری شما را بشناسد بلکه به آن حوزه علاقه هم داشته باشد. وقتی سراغ شرکتی بروید که چیزی از کسب و کار شما نمیداند، دقیقا همانند این است کسی را که هیچ اطلاعی از ورزش ندارد، وسط زمین بازی تنیس بیندازید و انتظار داشته باشید که برنده شود.

انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب

انتخاب یک شرکت روابط عمومی خوب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر صرفا به شرکتی نیاز دارید که در زمینه انتشار اخبار و گزارش به یاری شما بیاید، شرکتی را انتخاب کنید که قبلا در حوزه کاری شما کار رسانه ای انجام داده باشد. مثلا اگر شرکت کاندیدا شده پیش از این، فقط در زمینه کار رسانه ای برای باشگاه ها فعال بوده و کسب و کار شما مربوط به تولید پوشاک است، این شرکت را از لیست گزینه هایتان خط بزنید. در حقیقت شما باید سراغ شرکت روابط عمومی ای بروید که اولا به حوزه های اقتصادی مسلط است و ثانیا مطمئن شوید که آن شرکت، روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای اقتصاد و کسب و کار را می شناسد.

نکته مهم بعدی، توجه به مکان شرکت روابط عمومی است. اگر شرکت شما در شهرستان واقع شده، بهتر این است که شرکتی را برای مشاوره و همکاری های نزدیک انتخاب کنید که در شهر و شهرستان شما واقع شده است.

و نکته آخر این است که شرکتی را انتخاب کنید که از نظر شخصی می توانید با پرسنل آن شرکت ارتباط برقرار کنید و با آنها راحت باشید. توجه کنید که قرار است با اعضای یک شرکت روابط عمومی از مدیر محتوای شرکت گرفته تا عکاس آن مجموعه همکاری نزدیک داشته باشید. تشخیص اینکه افراد خارج از مجموعه شما تا چه اندازه از نظر کاری و روحی به شما نزدیک هستند، کمی سخت است. با این حال قراردادن این افراد در شرایط مختلف همانند جلسه های طولانی، کوتاه، -گاهی- مخالفت با ایده ها و نظرتشان و شرایطی از این دست می تواند نگاهی اجمالی به شما بدهد که آیا می توانید با افراد مذکور در شرایط سخت و گاهی بحرانی کار کنید و به نتیجه برسید یا نه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *