عوامل موفقیت کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی

کمپین های تبلیغاتی

استفاده روزافزون مردم در سراسر دنیا شیوه تازه ای را برای مارکتینگ و تبلیغ کالا و خدمات در اختیار ما قرار داده است. در این میان، راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی بیش از هر شیوه دیگری خواهان دارد به این دلیل که تعداد افرادی که آن را مشاهده می کنند، بیشتر و چشمگیرتر است.

راه اندازی و اداره کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی با دیگر پلتفرم ها تفاوت چندانی ندارد. قوانین موفقیت در کمپین های تبلیغاتی تقریبا شبیه به یکدیگر است. با این حال در این مطلب به طور خاص به بررسی این مورد خاط می پردازیم یعنی عوامل موفقیت کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی.

مهم ترین قدم برای شروع کمپین های تبلیغاتی این است که مشخص کنید چه کار می خواهید انجام دهید و منتظر چه نتایجی هستید. مثلا هدفتان از راه اندازی این کمپین این است که آدرس ای میل های بیشتر ی جمع کنید یا مردم را به دانلود یک کتاب خاص تشویق کنید و ….وقتی فهرست نتایج مورد نظرتان را تهیه کردید، باید مشخصات مخاطب تان را تعیین کنید. هرچه مشخصات مخاطب تان محدودتر و مشخص تر باشد، زودتر به نتایج دلخواه تان می رسید. و برعکس هرچه مشخصات مخاطب کمپین تبلیغاتی، باز و گسترده باشد، کمتر احتمال دارد که به نتایجی که از پیش تعیین کرده اید برسید.

راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی بیش از هر شیوه دیگری خواهان دارد

راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی بیش از هر شیوه دیگری خواهان دارد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خلاق باشید

همه می دانیم که تعداد کاربرانی که تنظیمات صفحه کاربری یا گوشی های همراه شان را به گونه ای قرار میدهند که تبلیغات را نشانشان ندهد، روز به روز افزایش می‌یابد. این مساله شاید در فضای وب سایت مساله ساز باشد اما نباید نگران این مساله در شبکه های اجتماعی باشید. شبکه های اجتماعی بسترهای جذابی همچون ویدئو و عکس دارند که به راحتی می توانید حرفتان را در آنها بزنید بی آنکه زمخت به نظر برسید. از سوی دیگر شبکه های اجتماعی، کاربران و علاقه مندی های شان را دسته بندی کرده اند و فقط کافی است مخاطبان اصلی تان را شناسایی کنید. سیستم برنامه ریزی شبکه های اجتماعی، طوری صفحه یا تبلیغات شما را در آن پلتفرم قرار می دهد که به دست مخاطبی که خواهان آن است، برسد. درواقع در شبکه های اجتماعی، خبری از بالا آمدن تبلیغات ناخواسته یا باز شدن صفحات متعدد تبلیغاتی نیست.

ساختار مناسب با هدف

اگر هدف کمپین تبلیغاتی تان را به درستی و وضوح مشخص کرده باشید، در این مرحله هم راحت تر خواهید بود.

چراکه شبکه های اجتماعی برای کمپین های تبلیغاتی تنظیماتی مبتنی بر هدف قائلند و گزینه های مختلفی را بنابر اهداف کاربر به او پیشنهاد می کنند. به این ترتیب تبلیغ کنندگان بهتر و سریع تر می توانند به مخاطب مورد نظر خود در بازار هدف دست یابند. به عنوان مثال گزینه هایی که پیش روی کمپین هایی که خواهان به دست آوردن ای میل کاربران هستند، متفاوت است از آنها که خواهان بازدید بیشتر سایت خود هستند.

شبکه های اجتماعی بسترهای جذابی همچون ویدئو و عکس دارند که به راحتی می توانید حرفتان را در آنها بزنید بی آنکه زمخت به نظر برسید.

شبکه های اجتماعی بسترهای جذابی همچون ویدئو و عکس دارند که به راحتی می توانید حرفتان را در آنها بزنید بی آنکه زمخت به نظر برسید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *