سئوی سال ۲۰۱۹ ما را به کجا می برد؟

سئوی سال ۲۰۱۹

سئوی سال ۲۰۱۹

سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ برای کارشناسان سئو سال های حیاتی ای بودند. کارشناسان سئو دراین سالها با تغییر و تحولات عمده ای در شغل حرفه ای شان روبرو شدند. محتوای دقیق و مرتبط با کلیدواژه متن و حرکت در مسیر ساختار و کارکرد و اهداف سایت، همه و همه آنها را به این سمت و سو برد که تا آنجاکه می توانند تلاش کنند تا بی عیب و نقص باشند.

حالا هر سال میلادی که از راه می رسد، کارشناسان سئو گوش هایشان را تیز می کنند تا به طور دقیق و صریح متوجه تغییر و تحولات الگوریتم گوگل و قوانین تازه تصویب آن شوند.  به دلیل همین تغییر و تحولات هم بوده که گوگل حالا بیش از اینکه یک موتور جستجو باشد، پلتفرمی برای ارائه پیشنهادات شده، جایی شبیه به یک شبکه اجتماعی به گستره یک اقیانوس. در ادامه به چند سوال درباره اینکه سئوی سال ۲۰۱۹ برای کارشناسان این حوزه و همه آنها که وب سایت دارند و می‌خواهند آن را ارتقا دهند، پاسخ می دهیم.

ترفندهای جستجوی مطلب در گوگل

سئوی سال ۲۰۱۹ ما را به کجا می برد؟

سئوی سال ۲۰۱۹ ما را به کجا می برد؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آیا سئوی سال ۲۰۱۹ تغییر کرده است؟

بدون شک و شبهه پاسخ این سوال مثبت است. اما در پاسخ به این سوال که سئوی سال ۲۰۱۹ چه قدر تغییر کرده، باید گفت که خوشبختانه الگوریتم گوگل دراین مورد به خصوص ساده شده است. در عین حال نباید این طور برداشت کرد که سئو به خودی خود ساده است یا می توان آن را دست کم گرفت. بسیاری از استارت آپ ها دقیقا به این دلیل که این تکنیک را دست کم گرفته‌اند، از مسیر موفقیت دور شده اند. اما مهمترین تغییرات سئوی سال ۲۰۱۹ ، تغییر مسیر از سمت کلمات به سوی جستجوی صداست.

سئوی سال 2019 Affordance است؟

پیش از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، لازم است واژه Affordance را معنا کنیم. این واژه معادل درستی در زبان فارسی ندارد. برخی آن را توان کنشی معنا کرده اند اما این معادل نمی‌تواند درک درستی از این کلمه به ما بدهد.  Affordance یعنی چیزی که کاربرد و هدف دارد و تا به آن نگاه می‌کنیم، کاربرد و هدف آن را می‌یابیم و به آن پی می‌بریم. بنابراین سیستم یا شی یا وسیله ای که Affordance باشد، ساختار متناسب با هدف دارد و با توجه به خصوصیات منحصر به فردش فرد را به هدف می‌رساند.

باتوجه به معنای این کلمه، باید گفت که این سوال، پاسخ روشنی ندارد و بیشتر باید حدس و گمان و حس ششم مان را برای پاسخ به این سوال به کار بگیریم. سئو در حقیقت ماشینی است که از این اجزاء تشکیل شده: فناوری و کارایی. محتوا، ساختار و معماری کلمات، لینک های داخل سایت، آمار و اطلاعات (اطلاعاتی که از الکسا یا گوگل آنالیز درباره عملکرد سئوی سایت دریافت می کنیم).

و چون مفهوم Affordance را نمی‌توان در این اجزا گنجاند، باید این مفهوم را یکی از ابزارهای مورد استفاده در سئو در نظر گرفت. ازآنجاکه Affordance درواقع قابلیتی است که کارکرد خود را به نمایش می گذارد؛ عاملی که ترکیبی است از طراحی، هماهنگی محیطی، شناخت و روانشناسی مخاطب.

سئوی سال ۲۰۱۹ ما را به کجا می برد؟

سئوی سال ۲۰۱۹ ما را به کجا می برد؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به عنوان مثال اگر یک بازی ویدئویی درست کنیم و اشیاء و اجزاء به کار رفته در آن را به طور برجسته نشان دهیم، طوری که مخاطب متوجه تاثیر متقابل بین آنها شود و به سرعت به انتظاراتش از یک بازی برسد، می‌توانیم مطمئن باشیم که بازی مان عنصر affordance را دارد. اما واقعیت آن است که در طراحی وب سایت‌ها و استراتژی‌هایی که در وب سایت و تولید محتوا به کار می‌بریم، هنوز به درستی از این قابلیت استفاده نکرده‌ایم و راه درازی داریم تا آن را در وب سایت هایمان به کار بگیریم.

و نتیجه اینکه از آنجاکه گوگل دارد به یک موتور پیشنهادمحور و ثبت نظرات تبدیل می شود، بسیاری از کاربران پیش از اینکه وارد یک سایت شوند، پاسخ سوالشان را می‌گیرند و می روند. بنابراین شما در سال جدید کاری باید نقشه بکشید. نقشه بکشید تا کاربر را وادار به ورود و بازدید از سایت تان کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *