بهترین کمپین های مارکتینگ سال ۲۰۱۸

بهترین کمپین های مارکتینگ سال ۲۰۱۸

بهترین کمپین های مارکتینگ سال ۲۰۱۸

همیشه تجزیه تحلیل و دیدن کمپین های تبلیغاتی یکی از بهترین شیوه ها برای یادگیری، ایده پردازی و به کار گیری خلاقیت در انجام پروژه های خودمان است. مشاهده و تجزیه تحلیل بهترین کمپین های مارکتینگ سال ۲۰۱۸ به همه کارشناسان دیجیتال مارکتینگ علاوه بر انتقال دانش، جسارت ایده پردازی های خلاقانه هم می دهد.
برخی از بهترین کمپین های تبلیغاتی سال ۲۰۱۸ که در این مطلب آمده، اگرچه بسیار محلی هستند و ظاهرا برای مخاطبان خاصی درست شده اند، اما باعث می شود تا با حال و هوای یک کمپین تبلیغاتی خوب آشنا شوید.

لینکدین، يكي از بهترین کمپین های مارکتینگ سال ۲۰۱۸

لینکدین به عنوان پلتفرمی مختص افراد حرفه ای، در ابتدای سال ۲۰۱۸، کمپینی را در شبکه های اجتماعی راه انداخت که به جای نقاط مثبت وب سایتش، روی مخاطبانش متمرکز شد. این کمپین از کاربرانش می پرسید: چرا اینجایی؟ این سوال از اکانتی به اکانت دیگر می رفت و کاربران پاسخ هایشان را می نوشتند. پاسخ به این سوال نهایتا توسط تیم روابط عمومی لینکدین به یک ویدئو تیدبل شد و در مراسم گلدن گلوب به نمایش درآمد.

بهترین کمپین های مارکتینگ سال ۲۰۱۸

بهترین کمپین های مارکتینگ سال ۲۰۱۸

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیامی که لینکدین می خواست به وسیله این سوال و ویدئوی خود به کاربرانش بدهد این بود کابرانش در لینکدین جایگاه مهم و منحصر به فردی دارند و همه آنها عضوی از یک جامعه هستند. در پایان ویدئویی که در مراسم گلدن گلوب به نمایش درآمد، نوشته شده بود: برای هر هدفی که اینجا هستی، ما همه با هم هستیم.

پیامی که از کمپین تبلیغاتی لینکدین می توان گرفت این است: زمانی که وارد بازی محتوایی با کاربران/ مشتریان در فضای مجازی می شویم، دو هدف به طور همزمان برآورده می شود. اولی، همراه کردن مخاطب/ مشتری در محتوای مورد نظرتان است و دومی، ایجاد اعتبار است. در هدف اول، مخاطب/ مشتری را به خودتان وفادار می کنید و در دومی، تنها با طرح یک سوال، به کاربران اجازه می دهید که شما را تبلیغ کنند!

کمپانی Weight Watchers

همه ما خیلی خوب درباره ارتباط موثر اینفلوئنسرها و برندها خوانده ایم و می دانیم. کمپانی Weight Watchers در کمپین تبلیغاتی خود در ابتدای سال ۲۰۱۸ از همین ارتباط سود برد. آنها با دی جی خالد وارد قرارداد شدند و از او در شبکه های اجتماعی استفاده کردند.
به این ترتیب که کمپانی Weight Watchers، یک برنامه کنترل وزن را در شبکه های اجتماعی راه اندازی کرد و از دی جی خالد خواست که این برنامه را در شبکه های اجتماعی اسنپ چت، توئیتر، اینستاگرام و فیس بوک دنبال کند.

 

خالد که مخاطبان بسیار زیادی را در شبکه های اجتماعی دارد، این کار را انجام داد و مخاطبان یا مشتریان بالقوه ای را به این شرکت معرفی کرد. این برنامه یا به عبارت دیگر، کمپین تبلیغاتی آنقدر موثر بود که سی ان ان در گزارشی اعلام کرد که سهام کمپانی Weight Watchers به ناگهان تا ۶ درصد در بازار سهام افزایش یافت.

درسی که از این کمپین باید بگیریم این است که اینفلوئنسرها اگر به درستی و خود به خودی در یک برند جای بگیرند، می توانند مخاطبان و مشتریان تازه ای را برای شما به ارمغان بیاورند. فقط باید مراقب باشید با کسی وارد قرارداد شوید که بتواند خیلی خوب ارزشها و امتیازات شرکت و برند شما را نشان دهد و در عین حال برند شخصی خودش را نیز به برند شما اضافه کند.

محصولات آرایشی داو از بهترین کمپین های مارکتینگ سال ۲۰۱۸

داو در کمپین تبلیغاتی سال ۲۰۱۸ خود از کاراکترهای محبوب Steven Universe بهره گرفت. هدف داو این بود که حس اعتماد به نفس و احساس مثبت افراد را نسبت به بدن خودشان بیدار کند. ویدئوهایی که داو ساخته بود، اغلب پاسخی بود به دنیای پیچیده و پراسترس بزرگسالی و مشکلاتی که با آن مواجه هستیم.

داو به جای اینکه به درآمد و سود خود فکر کند، سعی کرده که ارتباط محکمی را با مشتریانش ایجاد کند.

داو به جای اینکه به درآمد و سود خود فکر کند، سعی کرده که ارتباط محکمی را با مشتریانش ایجاد کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تمام هدف داو آن بود که به کمک این ویدئوها به کودکانی که در آستانه رشد و بلوغ هستند، تصویر و حس مثبتی از خودشان القا کند تا بدین وسیله سلامت روانی شان تضمین شود. درحقیقت پروژه داو، مجموعه ای از چند ویدئوی لطیف و بامزه نبود که افراد با دیدن آنها سرگرم شوند. این پروژه درواقع راهنمایی بود برای کودکان و والدین تا به کمک آن بتوانند دوره بلوغ را پشت سر بگذارند.

پیامی که از کمپین تبلیغاتی داو می توان آموخت این است که اگر برند شما حقیقتا به دنبال تغییر چیزی در مخاطبان و مشتریان خود باشد، نه تنها خود را تبلیغ می کند، بلکه سهمی در بلوغ جامعه و ایفای نقش و وظایف خود در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز خواهد داشت. شاید شرکت داو با این کمپین، محصولاتش را تبلیغ نکرده باشد اما در عوض پیام دیگری را به گوش مخاطب رسانده است. داو در حقیقت این بار به جای اینکه به درآمد و سود خود فکر کند، به ارزش های این برند پرداخته و سعی کرده که ارتباط محکمی را با مشتریانش ایجاد کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *