راه اندازی اپلیکیشن و برنامه های اندروید و آی او اس

بسیاری از سرمایه گذارانی که قصد راه اندازی اپلیکیشن دارند، این سوال را از خود می پرسند که اپ شان را با برنامه اندروید راه اندازی کنند یا آی او اس. افسانه هایی هم که درباره این دو برنامه وجود دارد، کار را برای سرمایه گذاران سخت تر می کند. حقیقت این است که به عنوان سرمایه گذار اگرچه خود شما هستید که تصمیم می گیرید و این انتخاب به میزان بودجه، سلیقه شما و بازار مصرف شما بستگی دارد. با همه اینها افراد در اکثر موارد، و به خصوص اگر پای استارت آپ در میان باشد، آی او اس را انتخاب می کنند چون این پلتفرم به زمان و منابع کمتری نیاز دارد. در مقابل مساله رقبا و تعداد بی شمار گوشی هایی به میان می آید که اندروید هستند بنابراین اطلاع دقیقا از ویژگی های این دو برنامه مهم تر و حیاتی تر می شود.

مشتری هدف برنامه های اندروید و آی او اس مشابهند؟

ظاهرا پاسخ این سوال « تقریبا بله» است. با این حال اما و اگر و همچنین کلیشه های بسیار زیادی درباره کابران اندروید و کاربران آی او اس یا اپل وجود دارد. به عنوان مثال این کلیشه ها می گویند که اکثر دارندگان اپل، مرد، جوان و تحصیلکرده هستند. بر اساس یک تحقیق، خریداران گوشی های اپل، بین ۱۸ تا ۴۹ سال هستند و بیشترشان در ایالات متحده و اروپا زندگی میکنند. جایی که درآمدها بیشتر و در نتیجه استفاده از اپل و همچنین خرید با اپ های مختلف رواج بیشتری دارد.

راه اندازی اپلیکیشن و برنامه های اندروید و آی او اس

راه اندازی اپلیکیشن و برنامه های اندروید و آی او اس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در مقابل، همین کلیشه ها می گویند که دارندگان گوشی های اندروید، مسن تر هستند و تحصیلات عالی ندارند. در عوض، تعداد بیشتری از مردم از این گوشی ها استفاده می کنند و در سراسر دنیا پراکنده اند. یعنی نمی توان گفت که خریداران این گوشی ها در کدام کشورها بیشتر هستند. اما گفته می شود که کاربران و استفاده کنندگان این گوشی ها بیشتر در کشورهای در حال توسعه هستند. بنابراین این افراد درآمد کمتری دارند و پول چندانی بابت اپ های گوگل پلی نمی پردازند. با همه اینها این قوانین و اطلاعات صد در صد نیست و از کشوری به کشوری دیگر می تواند متفاوت شود. همچنین گذر زمان می تواند این واقعیت ها را تغییر دهد یا متفاوت کند.

آیا مدل درآمدزایی در برنامه های اندروید و آی او اس مشابه است؟

پاسخ به این سوال قطعا «نه» است. به این دلیل که مدل و تکنیک های درآمدزایی در اپ استور و گوگل پلی مشابه هم نیستند. به عنوان مثال دارندگان آی فون در برابر اپلیکیشن هایی که حاوی تبلیغ هستند، مقاومت نشان می دهند در حالی که صاحبان دیگر تلفن های همراه که نرم افزار اندروید دارند، اهمیتی به تبلیغات نمی دهند و آن را مانعی برای نصب یک اپ نمی بینند.

با توجه به آمار و ارقام، اینها حقایقی درباره درآمدزایی از نرم افزارهای آی او اس و اندروید هستند:

پریمیوم (مدل درآمدزایی ای که در آن به کاربر جایزه و پاداش داده می شود) و فریمیوم (مدلی درآمدزایی ای که اپ در ابتدا رایگان است اما کاربر پس از مدتی  باید پول آن را بپردازد.) کاربردی ترین مدل های درآمدزایی برای اپ های روی نرم افزار آی او اس هستند.

اما برای اپ های روی نرم افزار اندروید گرفتن تبلیغات و به کار گیری مدل فریمیوم بهترین مدل های درآمدزایی به حساب می آیند.

راه اندازی اپلیکیشن و برنامه های اندروید و آی او اس

راه اندازی اپلیکیشن و برنامه های اندروید و آی او اس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آیا راه اندازی اپ با نرم افزار آی او اس هزینه کمتری دارد؟

خیر. اپلیکیشن هایی که در نسخه اندروید به بازار عرضه می شوند، وقت برنامه نویسان را بیش از اپ نسخه آی او اس می گیرند. به این دلیل که آنها باید کدهای بیشتری را در جاوا نسبت به سوئیفت بنویسند. همچنین بخش بندی برنامه در نسخه اندروید تنها روی دستگاه امکان پذیر است بنابراین زمان بیشتری را برای تست برنامه و درست کردن ایرادهای احتمالی صرف کنید. و در صنعت آی تی کارها هرچه وقت گیرتر باشند، گران قیمت تر تمام می شوند. به همین دلیل هم کارشناسان معتقدند که هزینه های راه اندازی اپلیکیشن در نسخه آی او اس ۳۰ درصد ارزان تر از راه اندازی اپلیکیشن در نسخه اندروید است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *