جایگاه دیجیتال مارکتینگ در شرکت های کوچک و متوسط

دانیل رولز، استادیار دانشکده کسب و کار دانشگاه امپریال در لندن اخیرا مقاله ای را برای دانشجویان رشته بازاریابی استراتژیک منتشر کرده است. او در این مقاله به موضوع جایگاه جایگاه دیجیتال مارکتینگ در شرکت های کوچک و متوسط پرداخته است و در آن از موثرترین شیوه هایی سخن گفته که با استفاده از آن می توان کارکنان شرکت را برای کارهای مرتبط با دیجیتال مارکتینگ ساماندهی کرد. او این موضوع را به این دلیل مهم می داند که معتقد است دانشجویان این رشته برای کارهای چندمنظوره در حوزه مارکتینگ تربیت شده اند و نقش و جایگاه کاری شان به سرعت تغییر می کند و متفاوت می شود. بنابراین باید بتوانند به سرعت خودشان را در شرایط کاری جدید پیدا کنند و خود را با آن وفق دهند.

آنچه در ادامه می خوانید، نکات مهمی هستند که از نظر رولز باید مورد توجه کارفرما و صاحبان کسب و کار قرار گیرد و نه کارمندان تیم دیجیتال مارکتینگ.

اگرچه رویکرد شرکت ها نسبت به استفاده از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ در معرفی محصول به بازار پیشرفت کرده است اما برای خیلی شرکت ها این کار نه تنها ضرورت نیست که در فرایندی کند در حال انجام است. این امر تا حدودی طبیعی است چون دیجیتال مارکتینگ، مهارتی است که قدمت زیادی ندارد. بنابراین متوجه کردن صاحبان کسب و کار به استفاده از این تکنیک ها کار سختی است چراکه آنها باید بودجه ای جداگانه به این موضوع اختصاص دهند. همین دلیل هم است که ورود تکنیک های دیجیتال مارکتینگ را به بخش بازاریابی شرکت ها با مانع و کندی مواجه می کند.

جایگاه دیجیتال مارکتینگ در شرکت های کوچک و متوسط

جایگاه دیجیتال مارکتینگ در شرکت های کوچک و متوسط

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از امکانات و تیم موجود

اگر شما مدیر بخش مارکتینگ یک شرکت هستید و به ضرورت دیجیتال مارکتینگ در سازمان خودتان پی برده اید اما هنوز نتوانسته اید هیات مدیره شرکت را برای اختصاص بودجه ای جداگانه به این امر قانع کنید، بهتر است با امکانات موجود شروع کنید. این اصل را به هر حال فراموش نکنید که دیجیتال مارکتینگ باید تا اندازه ای در سازمان گنجانیده شود. بنابراین آن را به گونه ای که می توانید به بخشی از همان تیم مارکتینگ فعلی تان اضافه کنید. اگرچه استفاده از فریلنسرها یا شرکت های خصوصی برای برون سپاری بخشی از کارها راهکار خوبی است اما در انتها اعضای تیم مارکتینگ خودتان باید بر اوضاع کاری مسلط باشند و مالکیت کار در اختیار خودتان باشد.

به همین دلیل هم برون سپاری تمام کارهای این حوزه، شما را از ضروریات سازمانی دور می کند. به این دلیل که شما باید تا جایی که می توانید به سوی یکپارچگی، کارآیی و فرصت های بروید که چندین بخش را در سازمان درگیر می کند. در حالی که تکه تکه کردن کارها شما را دقیقا به جهت مخالف سوق می دهد. از همین روی هم است که انجام کارهای دیجیتال مارکتینگ در داخل شرکت مزایای بیشتری دارد. در این صورت، همکاری بین اعضای تیم بیشتر و کارها هم منظم تر انجام می شود مثلا همه در جریان جزئیات لینک ها و مطالب روزانه شبکه های اجتماعی قرار می گیرند.

همچنین وقتی اعضا کنار هم و به صورت یکپارچه کار کنند، وظایف ساده و ثبات لحن نوشتار نیز حفظ می شود. به علاوه ترکیب کسانی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ کار می کنند با کسانی که کارهای تعریف شده و کلاسیک مارکتینگ را انجام می دهند، این فرصت را ایجاد می کند که هر دو در جریان کارها و تکنیک های یکدیگر قرار بگیرند و از دانشی دو جانبه استفاده کنند.

جایگاه دیجیتال مارکتینگ در شرکت های کوچک و متوسط

جایگاه دیجیتال مارکتینگ در شرکت های کوچک و متوسط

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از یک مدیر همه فن حریف استفاده کنید

اگرچه دیجیتال مارکتینگ اهمیت بسیار زیادی دارد و همیشه به حضورش در سازمان نیاز داریم اما شرکتهای کوچک و متوسطی که می خواهند از این خدمات استفاده کنند، بهتر است تنها یک مدیر همه فن حریف استخدام کنند که توانایی انجام همه کارها را داشته باشد. استخدام یک فرد متخصص که در همه حوزه ها وارد باشد، برای شرکت های کوچک و متوسط بهترین گزینه است.

thought leadership یا رهبری پیشرو چیست ؟

البته واقعا از چنین فردی نباید انتظار داشته باشید که تمام کارها را به تنهایی انجام دهد. بلکه منظور این است مدیری را استخدام کنید که بتواند جنبه های بعدی کار را ببیند، کار را بودجه بندی و فریلنسرهای مورد نیازش را استخدام کند. آنچه باید از چنین فردی انتظار داشته باشید عبارت است از:

طراحی و مدیریت پروژه هایی که تعریف می کنید

آموزش افراد تیم مارکتینگ در کنار کاری که انجام می‌دهند

ارائه گزارش عملکرد به هیات مدیره و مدیر بخش مارکتینگ

اگر موفق به انجام این کار شوید، می توانید بودجه ای را برای کاندیدهایی ذخیره کنید که دانش خوبی درباره اجرای کارهای دیجیتال مارکتینگ دارند و میدانند که چگونه این کارها را در شرکت اجرایی و پیاده سازی کنند. نیروهای مکلمل اینچنینی در کنار فریلنسرها از مهارت های متنوع کارشناسان مختلف بهره خواهید برد بدون اینکه خود را متعهد به استخدام دائم آنها کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *