دیجیتال مارکتر ها، کسب و کار را در سال ۲۰۲۰ رهبری می کنند

کریستین تلیان، عضو هیات مدیره شرکت فناوری اطلاعات UENI اخیرا اعلام کرده که در عرض ۶ ماه توانسته تعداد ثبت نام های داخل سایتش را از ۱۰۰ نفر در روز به ۳ هزار مورد در روز افزایش دهد! همین رویداد باعث شد تا ارزش شرکت افزایش پیدا کند و به ۱۰۰ میلیون دلار برسد.

کریستین رمز موفقیتش را استفاده از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ می داند. اساسا اگر دیجیتال مارکتر هستید، بد نیست بدانید که بنابر ادعای سایت information-age شمایید که در سال آتی میلادی کسب و کارها را هدایت و رهبری می کنید. آنچه در ادامه می خوانید، هم توصیه هایی است برای موفقیت بیشتر دیجیتال مارکترها و هم تلنگری برای یادآوری آنچه در حال انجام آن هستند.

یکی از مهم ترین مزایای بازاریابی آنلاین این است که به سرعت جواب می دهد. با اینهمه دیجیتال مارکتر ها باید گوش به زنگ باشند. اینکه بدانید راهکارهایی که تا به امروز به کار برده اید، تا چه اندازه موثر بوده یا بی ربط، اهمیت بسیار زیادی دارد. ترندها را باید مدام ارزیابی کنید تا متوجه شوید کدام یک به خوبی عمل کرده و کدام یک می توانسته موثرتر یا بهتر از وضعیت فعلی باشد.

یکی از معیارهای خوب برای اینکه بدانید خوب پیش رفته اید یا نه، زیر ذره بین قرار دادن رقبای تان است. ابزارهایی که در اختیار شرکت های روابط عمومی هستند، می توانند گزارشی را در اختیارتان قرار دهند که رقیب، از چه روش ها، محتوا و همچنین کلیدواژه هایی برای افزایش فروش کالا و خدماتش استفاده کرده است. اطلاعاتی را که توسط این نوع نرم افزارها جمع آوری و منتشر می شوند، جدی بگیرید. اگر مشتریان شرکت رقیب آن کلیدواژه ها را در موتور جستجوی گوگل جستجو کرده و فروش شرکت به این وسیله بهبود داشته، آن شیوه را کپی نکنید اما از آن الهام بگیرید و ایده های خلاقانه خودتان را اجرا کنید. این مساله شامل کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی هم می شود.

دیجیتال مارکتر ها، کسب و کار را در سال ۲۰۲۰ رهبری می کنند

دیجیتال مارکتر ها، کسب و کار را در سال ۲۰۲۰ رهبری می کنند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نکته مهم دیگر آنکه دیجیتال مارکتینگ نمی تواند از پشت میز دفتر کارتان منشاء پیشرفت یک کسب و کار شود. به محض اینکه کسب و کارتان کمی رونق گرفت، باید در کنفرانس ها و دورهمی های مربوط به کارتان حاضر شوید و خودتان را به این وسیله به روز نگاه دارید. از سوی دیگر باید گوش به زنگ متدها و روش های تازه ای که به دیجیتال مارکتینگ اضافه می شود، باشید تا از آنها به نفع کارتان استفاده کنید.

اهداف تان را دقیق و روشن بدانید و پیگیری کنید

اگرچه دیجیتال مارکتینگ جزو روش ها و تکنیک هایی به حساب می آید که فاکتورهای بسیار زیادی را برای کسب و کارها تغییر داده، اصلی ترین نکته آن همانی است که در تکنیک های مارکتینگ سنتی به کار گرفته می شد. این نکته، شناسایی دقیق اهداف و همچنین مخاطب/ مشتریان در هر کسب و کار است. و از قضای روزگار تعیین مشتریان هدف هر کسب و کاری در زمانه دیجیتالی ما بسیار آسان تر شده است. ای میل مارکتینگ گزینه های فراوانی در اختیار کسب و کارهای خرد و کلان قرار می دهد تا بتوانند متوجه شوند که کدام دسته از پیام ها دیده می شوند و کدام دسته به سرعت حذف.

یک سئوی یکپارچه در وب سایت به شما اجازه می دهد که مشتریان بالقوه را به بازدید از سایت تان تشویق کنید. البته باید در این مسیر صبور باشید. زمان زیادی لازم است تا برای دستیابی به مخاطب و تبدیل آنها به مشتری، هدف گذاری و برنامه ریزی دیجیتال مخصوصی پیدا و پیاده سازی کنید. ولی پس از اینکه به این مقدمات دست پیدا کردید، باقی راه را راحت تر و به سلامت طی می کنید.

البته بعد از اینکه مشتری های ایده آل تان را پیدا کردید، نباید با بمباران اطلاعاتی و ارسال پی در پی ای میل آنها را از دست بدهید.

خود را برای آزمون و خطا آماده کنید

آزمون و خطا بخش جدایی ناپذیر دیجیتال مارکتینگ است. نمی توانید این تکنیک را پیاده سازی کنید و از ابتدا نسبت به تمام جنبه های آن اشراف نظر و مطمئن باشید. به هر حال مجبورید کلید واژه ها، پیام ها و متن ها را بارها و بارها تغییر دهید تا به مخاطبان تازه برسید. این تغییر و تحولات درباره مشوق های قیمت گذاری در کانال ها و پلتفرم های مختلف نیز صدق می کند.

دیجیتال مارکتر ها، کسب و کار را در سال ۲۰۲۰ رهبری می کنند

دیجیتال مارکتر ها، کسب و کار را در سال ۲۰۲۰ رهبری می کنند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

متغیرهای تان بنا به نتایجی که از یک روش می گیرید، می تواند تغییر کند. مثلا یک بار متن و کالا ثابت بگذارید اما میزان و شکل تخفیف را تغییر دهید. بار دیگر کالا یا متن را تغییر دهید. نکته مهم در این میان، عکس العمل و شیوه پاسخگویی مشتری است. با بررسی و تحلیل پاسخ مشتری، به نتایج زیادی  دست می یابید.

از سوی دیگر این نکته را همواره به یاد داشته باشید که شکست در دو قدمی شماست. بنابراین خودتان را برای شکست هم آماده کنید. درواقع تا وقتی که به عنوان مارکتر اجازه ریسک کردن نداشته باشید و شکست را مساله بغرنجی تلقی کنید، نمی توانید به موفقیت در کسب و کارتان امید داشته باشید. به این ترتیب هر اندازه زودتر عواقب استفاده از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ را بپذیرید و با آن کنار بیایید، سریع تر می توانید به خط اول برگردید و کارتان را از سر بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *