استانداردهایی برای مدیریت شبکه های اجتماعی

در حال حاضر تولید محتوا و داشتن یک دیجیتال مارکتر یا حتی تیمی که به خوبی سایت شما را راه اندازی و مدیریت کند، کافی نیست و بايد مدیریت شبکه های اجتماعی را جدي بگيريد. اگر صاحب کسب و کاری هستید، بد نیست این را بدانید که از زمان ظهور شبکه های اجتماعی، کار قوی تر کردن سئو سخت تر شده است. البته که می توانید بدون حضور در شبکه های اجتماعی، سایتی خوب و حرفه ای داشته باشید اما رسیدن به مرحله خوب بدون کمک گرفتن از پلتفرم هایی همچون اینستاگرام، تویئتر یا فیس بوک بسیار دشوار و هزینه بر است.

مدیریت و حضور در شبکه های اجتماعی نیز کار ساده ای نیست چراکه حضور در یک پلتفرم برای یک کسب و کار کافی نیست. مدیریت ای میل ها، اینستاگرام و فیس بوک به همکاری خوب و مناسب تیم دیجیتال مارکتینگ نیاز دارد. اما برای اینکه تیم دیجیتال مارکتینگ بتوانند به صورت منسجم و هماهنگ با یکدیگر کار کنند و به نتایج درخشانی برسند، علاوه بر یک برنامه ریزی و مسیر مشخص و روشن به ابزارهای مناسب نیز نیاز است. چون این ابزارها به اعضای تیم کمک می کند تا یکدیگر را پیدا و به شکل هماهنگ تری شبکه های اجتماعی را مدیریت کنند.
آنچه در ادامه می خوانید، معرفی راهکارها، نکات و شیوه هایی است که به واسطه آنها بتوانید اعضای تیم دیجیتال مارکتینگ خود را به شکل منسجم تری در کنار هم قرار دهید و نتایج مطلوب تری را هم به دست آورید.

استانداردهای مدیریت شبکه های اجتماعی

استانداردهای مدیریت شبکه های اجتماعی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از ابزارهای کمکی مشترک استفاده کنید

شاید اعضای تیم دیجتال مارکتینگ شما در کنار هم باشند و اصلا هم هر روز همدیگر را ملاقات کنند اما استفاده از نرم افزارهایی که کارهای هر فرد را مشخص کند، باعث می شود تا سرگروه بتواند کارها را پیگیری کند. نرم افزارهایی مثل Dropbox یا Google Drive فرم های نظرسنجی، متن یا محتواهای تولید شده، عکس، فیلم یا حتی دستورات اعضای هیات مدیره را در اختیار همه افراد قرار می دهد و همه، از جمله افرادی که می خواهند با کامنت هایشان از برند یا سازمان شما دفاع کنند، در جریان همه امور قرار می گیرند. منهای این نرم افزارها، تشکیل یک گروه کاری در یکی از نرم افزارهای چت و گفتگو که همه افراد در آن حضور داشته باشند، بسیار ضروری است.

درباره وظایف و اختیارات اعضای تیم روشن عمل کنید

هنگامی که شبکه های اجتماعی را برای کسب و کارتان، هرچند کوچک راه اندازی می کنید، چاره ای ندارید جز آنکه همه افراد را درگیر کنید. درست است که یک یا دو امین برای به روز رسانی و مدیریت شبکه های اجتماعی کافی است اما واقعیت این است که مسائلی که در حین کار و در این پلتفرم ها مطرح می شود، از دایره دانش و تخصص ادمین و دیجیتال مارکتر ها فراتر است. درحقیقت شما باید چند سوال و جواب های کاربران و مشتریان را از قبل تفکیک و پیش بینی کنید و پاسخگویی درست به هر کدام را به یکی از اعضای دپارتمان های مختلف در شرکت بسپارید. به این ترتیب، دست کم بخش های امور مشتریان و دپارتمان فروش باید در این بخش به کمک اعضای دیجیتال مارکتینگ بیایند و آنها را حمایت و پشتیبانی کنند.

استانداردهای مدیریت شبکه های اجتماعی

استانداردهای مدیریت شبکه های اجتماعی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تقویم داشته باشید

قبلا درباره ضرورت تقویم کاری در شبکه های اجتماعی صحبت کرده بودیم. واقعیت این است که اگر یک تقویم کاری برای انتشار مطالب خاصی در روزها و مناسبت های خاص نداشته باشید، هر روز باید زمان و انرژی بسیار زیادی را هدر دهید تا بابت انتشار یک محتوای خوب به نتیجه برسید. بنابراین چه برای مناسبت ها و چه برای موضوعی که در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید، تقویم داشته باشید و استفاده از آن را برای تمام اعضای گروه به قانون تبدیل کنید. این کار کمک می کند که تمام تیم چه در دپارتمان های خارج از روابط عمومی و چه اعضای گروه دیجیتال مارکتینگ از محتواهای منتشر شده مطلع باشند و در صورت ایجاد بحران به سرعت به پاسخ های نهایی برسند.
حرف آخر، رمزی است که همه کسب و کارهای موفق با تمسک به آن توانسته اند پیشرفت کنند. نظم، پیگیری، انعطاف و مسئولیت پذیری در استانداردهای مدیریت شبکه های اجتماعی همان رمز است. اعضای تیم شبکه های اجتماعی باید همه این صفات را داشته باشند و بتوانند به معنای واقعی کلمه در یک گروه کار کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *