همه چیز درباره شرح کالا در فروشگاه های آنلاین

اگرچه تولید محتوا برای تمام سایت ها با همین نام خوانده می شود و همه کسب و کارهای آنلاین برای راه اندازی کارشان می خواهند کارشناس تولید محتوا یا مدیر محتوا استخدام کنند اما کسب و کارهای مختلف، محتواهای متفاوتی را طلب می کنند. با توجه به ازدیاد فروشگاه های آنلاین و همچنین تمایل مردم به خرید آنلاین بد نیست نگاهی بیندازیم به چیستی و چگونگی شرح کالا در فروشگاه های آنلاین.

اشتباهی که بسیاری از فروشگاه های آنلاین مرتکب می شوند این است که شرح کالایشان را از وب سایت کارخانه یا واحد تولیدی کپی می کنند. و در حالی که بعد از گذشت چند ماه از آغاز به کار وب سایت، فروشی رخ نمی دهد یا فروش کمی رخ میدهد، دنبال راه حل می گردند. بنابراین پیش فرض اولیه و اصلی این است که متن شرح کالا در فروشگاه های آنلاین نباید برگرفته از وب سایت های دیگر باشد. با این مقدمه به انواع متن های موجود و مناسب برای این مدل کسب و کار می رویم.

در تولید محتوا برای فروشگاه های آنلاین چهار مدل شرح کالا وجود دارد. توصیفی، تشویقی، استدلالی و داستانسرایی.

شرح کالای توصیفی

شرح کالای توصیفی برای فروشگاه های آنلاین، همان شیوه کلاسیک و سنتی تولید محتواست. نمونه آن را در تمام فروشگاه های آنلاین و کالاهای صنایع مختلف می توانید مشاهده کنید. این مدل نوشتن صرفا به کاربر و خواننده اطلاعات خنثایی می دهد که نه مثبت است و نه منفی. بنابراین خواننده در این مدل، ویژگی ها و ساختار و عملکرد کالا را می خواند و نکته اضافه تری را دریافت نمی کند.

شرح کالای تشویقی

در این مدل شرح کالا، خواننده با توضیحات قانع کننده یا تشویقی روبرو می شود. درواقع کالا در این شیوه تبلیغ می شود و نه توصیف. به این ترتیب خواننده مدام با جملاتی مواجه می شود که کالا را قضاوت می کنند. شرح کالا در این مدل، روایی است و زبانی تزئینی برای معرفی کالا به کار برده می شود. نکته آخر اینکه متن منتشر شده در این مدل تولید محتوا، به دکمه کال تو اکشن یا دکمه درخواست ختم می شود. گزینه هایی شبیه به اینکه همین حالا خرید کنید، این کالا را حالا سفارش دهید و گزینه هایی شبیه به این.

شرح کالای استدلالی

شرح کالای استدالالی برای کالاهای یک فروشگاه آنلاین بیشتر برای قانع کردن مشتری های عملگرا مفید است. مشتری هایی که می دانند چه می خواهند و دوست دارند به سرعت نکات مهم و ویژگی های یک کالا را بخوانند و درباره خرید یا عدم خرید آن تصمیم بگیرند. به این ترتیب این مدل تولید محتوا نباید بر حاشیه های یک کالا متمرکز باشد و به سرعت سراغ اصل مطلب برود. ذکر ویژگی های اصلی و نقاط برجسته یک کالا به صورت گلوله ای در این مدل نوشتار، بهترین شیوه در این مدل است.

همه چیز درباره شرح کالا در فروشگاه های آنلاین

همه چیز درباره شرح کالا در فروشگاه های آنلاین

شرح کالای روایی

حالا دیگر داستانسرایی به یک ترند در دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است. شیوه محبوبی که در بسیاری از کسب و کارهای آنلاین برای جذب مشتری یا مخاطب به کار گرفته می شود. نویسنده در شیوه روایی شرح کالا در فروشگاه های آنلاین، تجربه خودش یا مشتریان دیگر را به متن توصیف ویژگی های کالا اضافه می کند. خواننده هم به این وسیله بیشتر از آنکه نسبت به یک کالا اطلاعات به دست بیاورد، حس پیدامی کند چون متن، بیش از ارائه اطلاعات خشک و زمخت، بر نقطه عاطفی کالا و مشتری دست می گذارد.

ویژگی های شرح کالا در فروشگاه های آنلاین، چه چیزهایی را بگنجانیم؟

تا اینجا با انواع شرح کالا در فروشگاه های آنلاین آشنا شدیم. حال وقت آن است که بدانیم چه نکاتی را باید برای شرح کالا در فروشگاه های آنلاین بیاوریم و متن هایمان باید دارای چه ویژگی ها و ساختاری باشد. تمام این چهار شیوه باید دقیق و منحصر به فرد باشد و تمام اطلاعات مهم و ضروری را داشته باشد. اما یک محتوای خوب برای کالاهای یک فروشگاه آنلاین چگونه باید باشد؟

اولین ویژگی یک محتوای خوب این است که در ۲۰۰ تا ۳۰۰ واژه، کالا را شرح دهد و جزئیات آن را هم بیان کند. نویسنده سپس اجازه دارد مهم ترین نکات یک کالا را به صورت تیتروار تکرار کند که به آن فهرست گلوله ای در یک وب سایت می گوییم.

آوردن زیرنویس ها و نکات کلیدی هم مهم است چون خواننده ها نسبت به انتخاب بخش هایی که باید به آن توجه کنند، محتاطانه و با دقت عمل می کنند. به این ترتیب صفحاتی که پاراگراف های بلند دارند، به سرعت بسته می شوند.

اینها هم فهرستی از نکاتی هستند که خواننده دوست دارد درباره هر کالایی آن را بخواند و بداند:

* سایز، ابعاد و وزن

* نکات فنی کالا

* اطلاعات اضافه همچون دستورالعمل مصرف یا دفترچه راهنمای کالا

* پیوندهایی که به کالاهای مشابه ختم می شود

نکات مهم برای نوشتن شرح کالای مناسب

مهم ترین نکته نوشتن یک شرح کالای خوب برای یک فروشگاه آنلاین این است که همیشه و همواره به یاد داشته باشید که دارید متن را برای کاربر می نویسید. بنابراین اگرچه تکرار کلید واژه مهم و حیاتی است اما کاربر از آن مهم تر است. بنابراین هر تکرار یا استراتژی ای را که کاربر به وسیله آن از متن و سایت فروشگاهی بیرون برود، فراموش کنید و به کار نگیرید.

همه چیز درباره شرح کالا در فروشگاه های آنلاین

همه چیز درباره شرح کالا در فروشگاه های آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این مساله زمانی مهم تر و حیاتی تر می شود که به یاد بیاورید کشاندن کاربران به سمت فروشگاه، پایان کار نیست. حتی ماندن آنها در یک صفحه و خواندن مطالب یک سایت هم پایان کار نیست. پایان کار آنجاست که مشتری بالقوه به واسطه متن های شما باید به مشتری بالفعل تبدیل شود. از این رو، شرح کالا در کنار تهیه عکس های باکیفیت و خوب جزو واجبات یک سایت فروشگاهی و نکته ای است که مشتری را به سمت فروش می برد یا نه.

مخاطب اصلی را به درستی بشناسید و هدف بگیرید

پرسونای مشتری کسب و کارتان را بشناسید و با توجه به ویژگی هایی که دارد، متن کالاهای سایت فروشگاهی خود را تنظیم کنید. اگر مخاطب کالای تان، کارشناسان و متخصصان هستند،  از شعارها و کلمات خود آنها استفاده کنید. اگر مخاطبان اصلی فروشگاه تان را به درستی نمی شناسید، مطمئن شوید که اطلاعات پایه ای را به آنها می دهید و در توصیف کالا، زبانی ساده و قابل فهم به کار می گیرید. گاهی حتی نیاز است که اگر اصطلاح خاصی را استفاده می کنید، درباره آن به وضوح و به درستی توضیح دهید.

به یاد داشته باشید که توصیف های احساسی برای فروشگاه های آنلاینی مناسب است که لباس و لوازم آرایش می فروشند در حالی که وب سایت های آی تی یا فروش محصولات الکترونیک به نوشتار واقع گرایانه، مستقیم یا استدلالی نیاز دارند.

اما در همه حالات این مهم است که زبان یکدست و ثابتی داشته باشید بنابراین شاید بهتر باشد که دستورالعملی برای نویسندگان بنویسید و استانداردهای سایت برای تهیه متن را در آن شرح دهید.

چه نکاتی را برجسته کنید؟

برای اینکه بدانید چه نکاتی را باید هر کالا برجسته  و پررنگ کنید، ابتدا خود را جای مخاطب بگذارید. این را روشن کنید که چرا کاربری که الان در یکی از صفحات سایت فروشگاهی شماست، باید یک کالا را بخرد و با خود به خانه ببرد. بعد متن را به گونه ای بنویسید که درباره مزایای کالا قانع شود. برای این کار باید روی مزایا و ویژگی های ممتاز و ویژه کالا دست بگذارید. بعد از این مرحله، به این سوالات پاسخ دهید:

* چرا مشتری باید این کالا را بخرد؟

* چه چیزی این کالا را از کالاهای دیگر متمایز می کند؟

* این کالا چگونه زندگی کاربر را ساده می کند؟

* این کالا چه مشکلی از مشکلات کاربر را حل می کند؟

همانطور که تاکنون متوجه شده اید، کالای شما باید حاوی نکات ویژه ای باشد که به خرید منجر و منتهی می شود. اما در عین حال زمانی که دارید کلمات «بهترین»، «برتر از»، «پرسرعت از»، «پیشرفته تر از»، »باکیفیت تر از» را به کار می برید، به شدت احتیاط کنید. گاهی این کلمات اعتماد خواننده را از بین می برد.

همه چیز درباره شرح کالا در فروشگاه های آنلاین

همه چیز درباره شرح کالا در فروشگاه های آنلاین

استفاده از جملات بسیار مفید

بسیاری از نویسندگان در هنگام نوشتن شرح کالا از جملات و عبارات جذاب برای اقناع خواننده استفاده می کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، دفعه بعدی که خواستید از این عبارات استفاده کنید، دست نگاه دارید، یک بار دیگر از خود بپرسید که چرا یک کاربر باید این کالای خاص را بخرد و با خود به خانه ببرد؟ درست است که خلاقیت در تهیه متن و محتوا اهمیت بسیار زیادی دارد اما در عین حال نباید متن را با جملات پرزرق و برق پر کنید. به جای آن بر نقاط کلیدی و مهم کالا تکیه کنید؛ نکاتی که ارزش یک کالا را بیشتر نمایان می کند.

شخصی سازی به جای استفاده از جملات عمومی

برای اینکه یک کالا را برای افراد خاصی توصیف و آنها را به خرید تشویق کنید، بهتر این را در هنگام نوشتن شرح کالا در فروشگاه های آنلاین به یاد داشته باشید که همه کالاها برای همه افراد مناسب نیستند. بنابراین وقتی می نویسید که مثلا این پنکیک باعث می شود همه روز بهتری داشته باشند، بخشی از مخاطبان خود را از دست می دهید. ویژگی های خاص و ویژه یک کالا را در نظر بگیرید و بر اساس آن ویژگی ها، با یک قشر خاص صحبت کنید. اتفاقا ما آدمها دوست داریم خاص و منحصر به فرد شناخته شویم و بدانیم که دیده شده ایم. بنابراین نوشتن این که «این کفش برای دونده های آماتور یا این ماساژور برای کسانی که زندگی حرفه ای پراسترسی دارند، ایده آل است» بهتر از آن است که بنویسید: «این کفش را برای همه افراد از دونده های آماتور تا کسانی که می خواهند در مسابقه ماراتن شرکت کنند، ایده آل است»

همچنین از بیان ویژگی هایی که بدیهی هستند، اجتناب کنید. اینکه یک ژاکت بافتنی، بدن را گرم نگاه می دارد، بدیهی است و نیازی به تکرار ندارد. درواقع فکر نکنید که با پر کردن صفحه، به فروش سایت کمک می کنید. موجز باشید و مفید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *