دکمه کال تو اکشن را کجا و چگونه استفاده کنیم؟

عبارت call-to-action يا دکمه کال تو اکشن که می توان آن را در فارسی به «دکمه فراخوان» یا «اقدام به عمل» معنا کرد، به دکمه ای گفته می شود که باید در صفحه های مختلف یک وب سایت گذاشته به صورت هوشمندانه قرار بگیرد و کاربر را به هدف مورد نظر صاحبان سایت برساند. می خواهد این هدف، خرید یک کالا باشد یا جمع آوری ای میل و مشخصات کاربر.
اما داستان دکمه کال تو اکشن به این سادگی ها نیست چون نمی توان آن را در هر کجای وب سایت که خواستیم قرار دهیم و انتظار داشته باشیم به هدف برسیم. حتی بسیاری از دیجیتال مارکترها عقیده دارند کلمات و واژه هایی که برای دعوت از کاربر به کار می بریم تا کاری انجام دهد نیز مهم است و می تواند در نتیجه امر موثر باشد. به عقیده این دسته استفاده از عبارت «اینجا را بخوانید» با «ادامه مطلب» با «بیشتر بخوانید» متفاوت است و بنا به وب سایتی که طراحی کرده ایم، این واژه ها باید تغییر کند و متفاوت شود.

از سوی دیگر هر وب سایتی چه فروشگاهی باشد و چه یک وب سایت اطلاع رسانی، با انبوهی از مخاطبان روبروست که سلایق و اهداف متفاوتی دارند و معمولا هم صاحبان یک کسب و کار انتظار دارند تمام این مخاطبان و کاربران را راضی نگاه دارند. بنابراین کار برای طراحی و جای گذاری دکمه کال تو اکشن سخت تر و پیچیده تر می شود.

حال راه حل چیست؟ آیا واقعا می توان تمام کاربرانی را که به یک وب سایت مراجعه می کنند، راضی نگاه داشت؟ پاسخ به این سوال نمی تواند قطعی باشد. اما می توان گفت دکمه کال تو اکشن را می توان به شکل و شیوه های متعدد و گوناگونی طراحی کرد تا مخاطب وارد قیف بازاریابی اینترنتی یک کسب و کار شود.

دکمه کال تو اکشن را کجا و چگونه استفاده کنیم؟

دکمه کال تو اکشن را کجا و چگونه استفاده کنیم؟

خبر خوب آن است که دکمه دعوت از کاربر برای انجام یک کار خاص در وب سایت به چند گزینه محدود می شود. بنابراین نیازی به ساختن دوباره چرخ ندارید. تنها باید درباره اینکه کدام یک را در کدام قسمت سایت به کار می برید، فکر کنید و تصمیم بگیرید. با این مقدمه آنچه در ادامه می خوانید کاربردهای دکمه فراخوان یا اقدام به عمل است که می تواند در جاهای مختلف یک وب سایت به کار گرفته شود.

هدایت کاربران جدید

حیاتی ترین نقش دکمه های فراخوان، این است که کاربران جدید را به سایت دعوت کند. بنابراین دکمه ای که کاربر جدیدی را به سایت شما بخواند، باید در قسمتی از سایت قرار گیرد که احتمال می دهید امکان گرفتن و جذب کاربران جدید بیشتر است. بهترین جاهایی که می توان دکمه فراخوان را قرار داد، پایین پست ها، نوارهای کناری و بنرهای اطراف وب سایت است. در عین حال شکل و ظاهر این دکمه باید جذاب و چشمگیر باشد طوری که توجه مخاطب را به خود جلب و او را وادارد تا روی آن دکمه کلیک کند. نکته مهم دیگر درباره دکمه فراخوان این است که این دکمه باید روشن و واضح باشد طوری که مخاطب بداند با کلیک روی آن چه چیزی را قرار است ببیند یا چه چیزی را بخواند.

فرم اعضای جدید

به محض اینکه کاربران به صفحه مورد نظر سایت شما دسترسی پیدا کردند، می توانید این گزینه را پیش رویشان قرار دهید که فرم مشخصات شان را پر کنند یا اینکه اطلاعات تماس خود را وارد کنند. اما کاربران به این سادگی این کار را انجام نمی دهند. برای اینکه به این هدف برسید، باید چیزی درخور و ارزشمند را به آنها عرضه کنید. به عنوان مثال آفر خوبی را پیش رویشان قرار دهید تا حس کنند دادن اطلاعات تماس شان برای خودشان هم ارزشمند است.

بیشتر بخوانید

دکمه بیشتر بخوانید در هرکجای سایت که محتوایی برای عرضه دارید، قابل گنجاندن است. امروزه اکثر وب سایت های فروشگاهی و غیرفروشگاهی، بخش مجله، وبلاگ یا خبر دارند. بسیاری هم پیشرفته ترند و از تجربه مشتری نوشته اند. به عنوان یک طراح سایت یا دیجیتال مارکتر باید آنقدر هوش و مهارت به خرج دهید که بتوانید بهترین و جذاب ترین محتواهای منتشر شده در وب سایت تان را در صفحه نخست قرار دهید تا بتوانید کاربران را به سمت بخش مورد نظر خود سوق دهید. دکمه بیشتر بخوانید در این موقعیت ها می تواند کارآمد باشد چون مسلما نباید تمام متن را در معرض دید کاربر قرار دهید.

جذاب ترین محتواهای منتشر شده در وب سایت تان را در صفحه نخست قرار دهید تا بتوانید کاربران را به سمت بخش مورد نظر خود سوق دهید

جذاب ترین محتواهای منتشر شده در وب سایت تان را در صفحه نخست قرار دهید تا بتوانید کاربران را به سمت بخش مورد نظر خود سوق دهید

داشته هایتان را به سرعت رو کنید

گاهی اتفاق می افتد که افراد به طور اتفاقی به وب سایت شما مراجعه می کنند. عده دیگری هم هستند که شما را رصد می کنند تا بدانند چه چیزهایی برای عرضه دارید. وظیفه تمام دکمه های فراخوان این است که داشته های شما را به سرعت و به راحتی در اختیار بیننده و کاربر قرار دهد. کالا و خدماتی که عرضه می کنید عامل حرکت کسب و کار شما به سوی جلوست و قرار نیست داشته هایتان با عکس های پرزرق و برق یا دکمه های عجیب و غریب به مخاطب نشان داده شود. یک متن یا عکس ساده هم شما را به هدف تان می رساند. پس داستان را پیچیده نکنید و داشته هایتان را به سرعت رو کنید.

شبکه های اجتماعی

در سال های اخیر که تب شبکه های اجتماعی مردم و کاربران گوشی های هوشمند را در بر گرفته، به اشتراک گذاری یک مطلب یا عکس در این شبکه ها جزو شایع ترین دکمه های فراخوان در وب سایت ها شده است. اما بد نیست بدانید که این گزینه، چندان کاربران را به اشتراک گذاری و مشارکت تشویق نمی کند مگر اینکه مساله ای خیلی جدی و مهم را در وب سایت خود مطرح کرده باشید.

در حقیقت این دکمه بیشتر برای سایت های خبری و برای مطالب جنجالی کاربرد دارد تا وب سایت های فروشگاهی یا کسب و کارهای معمول. اما اگر وب سایتی دارید که کالا و خدمات را برای کاربرانش شخصی سازی کرده است، این گزینه در پایین مطالب و عکس ها و همانند آن می تواند جذاب باشد چون کاربر مدام در حال دیدن مطالب مورد علاقه خودش است و دوست دارد آنها را با دوستانش به اشتراک بگذارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *