از نرم افزار گوگل کسب و کار من چگونه استفاده کنیم؟

فعال ساختن نرم افزار گوگل کسب و کار من یا همان نرم افزار Google My Business یکی از حیاتی ترین نرم افزارها برای یک کسب و کار و تقویت سئوی سایت آن است.

این نرم افزار هم برای راه اندازی گوگل مپ ضروری است و هم به شناخته شدن کسب و کار در میان مشتریان بالقوه کمک می کند. چون با استفاده از این نرم افزار می توان توجه کاربران اینترنتی را جلب کرد.

نرم افزار گوگل کسب و کار من چگونه به ما کمک می کند؟

کاری که گوگل مای بیزینس یا نرم افزار گوگل کسب و کار من برای یک کسب و کار انجام می دهد، شبیه به انتشار تبلیغات محصول یا خدمات است. این نرم افزار این امکان را به کسب و کارها می دهد تا ایونت یا رویداد خود را به اطلاع مخاطبان خود برسانند. و همچنین محصولات و خدمات خود را به صورت مستقیم یا به کمک گوگل مپ تبلیغ کنند.

به کمک این نرم افزار می توانید محتوای متنی، ویدئویی یا عکس کسب و کار خودتان را به اطلاع مخاطبان برسانید چون گوگل به این وسیله شما را وارد فهرست کسب و کارهای خود می کند.

یکی از مزایای جذاب نرم افزار Google My Business این است که همزمان با وقوع یک رویداد می توانید پست های خود را در این پلتفرم به روزرسانی کنید. به عنوان مثال اگر فروشگاه دارید و به مناسبتی خاص، تصمیم به گذاشتن یک حراج دارید، می توانید از یک روز قبل از حراج یا در اواسط حراج سالانه تان، این رویداد را به اطلاع مخاطبان خود برسانید.

نرم افزار Google My Business و محدودیت های آن

باوجود تمام مزایا و نقاط مثبت نرم افزار گوگل کسب و کار من، این پلتفرم محدودیت هایی هم درد. به عنوان مثال شما نمی توانید درباره کالا یا خدمات تان، اطلاعات طولانی بدهید یا مطالب جالب و جذاب را در این بخش منتشر کنید. پست های این نرم افزار عبارتند از:

* رویدادها: مثل اطلاع درباره دورهمی ها و ایونت های چند روزه

* آفرها: شامل تخفیف ها و کاهش قیمت ها

* اطلاعات تازه درباره کالا یا خدمات: مثل اضافه شدن یک کالای جدید یا موجود شدن یک کالا

* اطلاعیه ها: مثل اطلاعیه هایی که در مواقع بحرانی یا وضعیت های خاص می توانید منتشر کنید. مثل زودتر یا دیرتر بسته شدن فروشگاه

نرم افزار Google My Business یکی از حیاتی ترین نرم افزارها برای یک کسب و کار و تقویت سئوی سایت آن است.

نرم افزار Google My Business یکی از حیاتی ترین نرم افزارها برای یک کسب و کار و تقویت سئوی سایت آن است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مزیت دیگری که این نرم افزار دارد نیز این است که به پست هایتان می توانید دکمه کال تو اکشن اضافه کنید. یعنی می توانید کلمه ای را که در وب سایت اصلی تان توضیحات بیشتری دارد، به پست داخل نرم افزار گوگل کسب و کار من لینک کنید تا کاربران بتوانند وارد سایت تان شوند و در جریان مشروح اتفاقات قرار بگیرند. ولی طراحی همین دکمه هم محدودیت هایی دارد. دکمه های کال تو اکشنی که تاکنون فعالند عبارتند از:

* کتاب

* آنلاین سفارش دهید

* بخرید

* بیشتر بدانید

* ثبت نام کنید

* از تخفیف ها استفاده کنید

* تماس بگیرید

از این پنج نفر باید در تیم تولید محتوا استفاده کنید

اما چگونه می توان روی گوگل مای بیزینیس پست گذاشت؟

برای اینکه بر روی این نرم افزار پست منتشر کنید، دو راه وجود دارد. دسکتاپ و موبایل. هر کدم از این پست ها عملکرد مشابهی دارند بنابراین فقط خود شمایید که می دانید کدام یک را به دیگری ترجیح دهید.

اگر موبایل را برای این منظور انتخاب کردید، این مسیر را گام به گام بروید:

* اپ گوگل مای بیزینس را باز کنید

* به بخش «خانه» بروید

* علامت به علاوه را که به رنگ آبی و در سمت راست است، لمس کنید

* بعد ایجاد پست تازه را لمس کنید

اما اگر از نسخه دسکتاپ قصد اضافه کردن یک پست تازه را دارید، این دو مرحله را انجام دهید:

* ابتدا روی گزینه «ایجاد پست» کلیک یا گزینه «پست» را از بخش منو انتخاب کنید

* سپس نوع پستي را كه مي خواهيد ايجاد كنيد از ميان گزينه هاي پيشنهاد شده، انتخاب كنيد.

نرم افزار Google My Business یکی از حیاتی ترین نرم افزارها برای یک کسب و کار و تقویت سئوی سایت آن است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن تصویر

اضافه کردن تصویر یا ویدئو به پستی که قرار است در نرم افزار گوگل مای بیزینس منتشر شود، یکی دیگر از مزایای استفاده از این پلتفرم است. این کار حتی جزو واجبات به حساب می آید چون کمک میکند تا کاربران بتوانند پروفایل کسب و کار شما را به طور دقیق پیدا کنند.

بارگذاری عکس ها البته محدودیت هایی دارد. به عنوان مثال حداقل باید ۴۰۰ در ۳۰۰ پیکسل و کمتر از ۱۰ کیلوبایت نباشد. و حداکثر نیز باید ۱۰۰۰ در ۱۰۰۰ پیکسل بوده و بیش از ۲۵ مگابیت نباشد. برای قرار دادن ویدئو هم بهتر است فایلی را بارگذاری کنید که بیش از یک دقیقه نباشد.

شیوه نمایش پست ها

پست هایی که در گوگل مای بیزینس به نمایش در می آیند، تا هفت روز در جستجوهای کاربران به نمایش در می آیند و بعد از آن بایگانی می شوند. همچنین بد نیست بدانید که تنها ۸ تا از پست های شما به ترتیب قدمت انتشار در این پلتفرم ظاهر می شوند. اما در عین حال گوگل هیچ اطمینانی نمی دهد که پست های شما با جستجوی کاربران ظاهر شوند اما به هرحال محتوای شما را منتشر می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *