راهکارهایی برای افزایش نرخ تبدیل در فروشگاه های آنلاین

تمام داستان یک سئوی قوی این نیست که محتوای خوب و باارزشی تولید و به مخاطب عرضه کنیم. یکی از کارهای مهم کارشناسان سئو این است که سایت را به گونه ای بهینه و مفید کنند که تعداد بیشتری از کاربران به مشتری تبدیل شوند. یعنی افزایش نرخ تبدیل سایت! 

این کار را اصطلاحا بهینه سازی وب سایت می گوییم. سلسله اقداماتی که سفر و تجربه مشتری را از یک کاربر ساده به یک خریدار تبدیل می کند. آنچه در ادامه می آید، جزو اساسی ترین و ساده ترین اقداماتی است که همه فروشگاه های آنلاین باید انجام دهند.

بهبود سیستم راهبری وب سایت

منظور از راهبری سایت، دقت به رفتار مشتری در باز کردن و بستن صفحات وب سایت ماست. اینکه یک کاربر با چه کلمه ای وارد سایت می شود و کدام صفحات را در وب سایت ما باز می کند، نشان می دهد که به دنبال چه چیزی در وب سایت ماست. و در عین حال، سیستمی که ما برای راهنمایی و گشت و گذار مشتری در وب سایت تدارک دیده ایم، به کاربر می گوید که کجا برود و چه کار کند. به همین دلیل هم از مشاهدات نخست یعنی سفر مشتری در وب سایت خود باید کمک بگیریم تا صفحات، لینک ها و مطالب را به گونه ای در وب سایت قرار دهیم که کاربر به راحتی و به سرعت بتواند به خواسته و هدفش برسد. افزایش نرخ تبدیل 

راهکارهای افزایش نرخ تبدیل

راهکارهای افزایش نرخ تبدیل

 

البته در این میان هر اندازه تعداد کالاهای شما برای عرضه و فروش بیشتر باشد، ایجاد سیستمی یکپارچه برای راهبری سایت سخت تر و پیچیده تر است چون مرتب کردن دسته بندی ها، کالاهای زیرمجموعه و مقایسه آنها سخت تر می شود.

درحقیقت بیشتر فروشگاه های آنلاین از وجود موانع در سر راهشان برای رسیدن به وب سایت و همچنین نهایی کردن خرید رنج می برند و همین موانع هم اجازه نمی دهد که ترافیک ورودی به نرخ تبدیل منجر شود اما با طراحی یک سیستم راهبردی یکپارچه می توان به این هدف رسید.

اولویت با تغییر نسخه موبایل فروشگاه های آنلاین است

بر اساس گزارشها و مشاهداتی که آمارهای دیجیتال مارکتینگ به ما میدهد، می دانیم که ۵۳ درصد ترافیک ورودی به وب سایت ها از دستگاه های موبایل است. با این حال همه تجزیه تحلیل ها و تغییرات در وب سایت را بر این اساس نمی توان و نباید استوار کرد. به این دلیل که همان مشاهدات به ما می گوید که تنها ۳۲ درصد از خریدها به وسیله موبایل اتفاق می افتد. یعنی کاربران ابتدا فروشگاه های آنلاین را با جستجو در گوگل روي موبایل شان یا با جستجو در شبکه های اجتماعی پیدا می کنند و سایت را می شناسند و سپس زمانی که تصمیم به خرید گرفتند، ترجیح می دهند از نسخه دسک تاپ یک وب سایت برای خرید نهایی استفاده کنند.

راهکارهای افزایش نرخ تبدیل

راهکارهای افزایش نرخ تبدیل

به همین دلیل هم اولویت بهبود فروشگاه های آنلاین با بهبود نسخه موبایل است. به عنوان مثال می توانید بازدیدکنندگانی را که یک بار از سایت بازدید می کنند و دوباره به آن بازمی گردند با صفحات دسک تاپ هدف بگیرید.

بهینه سازی E-A-T در سایت

راهنمای رتبه بندی سایت ها در نمایش نهایی آنها در موتور جستجوی گوگل یک کتاب ۱۶۸ صفحه ای است که شامل موارد بسیار زیادی می شود. و تقویت E-A-T در سایت یکی از آنهاست. این علامت اختصاری به معنای این است که وب سایت باید تخصصی، قابل اعتماد و معتبر باشد. این یعنی مطالب وب سایت باید واقعی باشند، بتوان به آنها استناد کرد و با نثر روانی نوشته شده باشد تا گوگل آن را در رتبه بندی خود در نمایش SERPS نشان دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *